آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

حمل بار به عمان | بهترین شرکت حمل دریایی به عمان

حمل بار به عمان | بهترین شرکت حمل دریایی به عمان

حمل بار به عمان | بهترین شرکت حمل دریایی به عمان

شرکت بازرگانی رویال، کلیه خدمات مربوط به حمل بار به عمان را به صورت door to door ارائه می دهد، رویال حمل انواع ماشین آلات، لوازم منزل، مصالح ساختمانی، مواد معدنی و … را از صفر تا صد یعنی از درب انبار شما در ایران تا محل تخلیه در کشور عمان را به عهده می گیرد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات اطلاعات بیشتر در رابطه با حمل بار به عمان با کارشناسان رویال تماس بگیرید. در ادامه این مقاله توضیحاتی در رابطه با بنادر مهم عمان ارائه کرده ایم.

عمان و سواحل آن دارای میراث طبیعی ذخایر معدنی و گازی است. این کشور از دریای عرب برای تردد کانتینرها و تانکرهای نفتی برای بنادر اصلی عمان استفاده می کند. با چنین ویژگی هایی، حمل و نقل محموله ها در حال حاضر بالغ بر 7369 میلیون دلار ارزش تجاری در عمان دارد. با این حال، 53 درصد از سهم آن به محموله های نفتی با ماهیت های مختلف می رسد.

کانتینر و کالاهای نهایی با سهم 30 درصدی در رتبه دوم قرار دارند. این امر در تجارت 51752 میلیون دلاری تجارت کالا در منطقه در هر سال قابل مشاهده است. از این رو، ساختار صنعتی عمان به شدت به مبادله محموله ها بستگی دارد.

برای اطمینان از رونق این بخش، سالانه 5400 تا 6200 کشتی به سواحل عمان می رسند. که این شامل 80٪ ترافیک کشتی های بزرگ دریایی با حمل و نقل بین المللی است. اکثریت آن در کشور همسایه امارات متحده عربی رخ می دهد که شاخص تجاری 0.476 را نشان می دهد.

در این مقاله به بررسی 5 بندر بزرگ عمان و ویژگی های تجاری آنها می پردازیم. همچنین بر ویژگی های جغرافیایی، شناسایی، و جنبه های جابجایی محموله تمرکز کرده ایم که شامل جنبه های مالی و شبکه ای تجارت نیز می شود.

بندر صلاله

بندر صلاله در مجموع دارای 6 اسکله بزرگ برای عملیات کانتینری و محموله های نفتی است. تاسیس آن از سال 1377 با جابجایی همزمان کالا شروع شد. در حال حاضر، این تاسیسات زیر نظر خدمات بندر صلاله فعالیت می کند. تعداد زیادی از گروه های بزرگ نفتی به همراه سهام دولتی در این پروژه مشارکت دارند. از این رو، ترمینال به طور متوسط در دهه گذشته بین 3.5 تا 3.8 میلیون TEU را میزبانی کرده است. 

عمان دارای شاخص حمل و نقل بندری است که بیش از 55 است. این امر آن را به عنوان سریع ترین ترمینال جابجایی کانتینر در سراسر جهان تبدیل می کند. این ترمینال همچنین در فهرست کارآمدترین امکانات بندری در سراسر جهان در رتبه ششم قرار دارد.

رویال برای خدمات حمل بار به عمان، دارای سرویس حمل دریایی به صلاله عمان نیز می باشد. قیمت های رقابتی ما برای ارسال انواع کانتینر به بندر صلاله عمان، تجربه خوبی از صادرات به این کشور را برای شما به همراه خواهد داشت.

بیش از 2200 کارمند محلی بخشی از امکانات حمل و نقل ترمینال در بندر صلاله را تشکیل می دهند. علاوه بر این، توسعه پایانه راه‌آهن ورودی، نرخ جابجایی را تا 23 درصد بهبود می‌بخشد. 4 اپراتور اصلی یدک کش مسئولیت عملیات پهلوگیری و فرود آمدن در منطقه را بر عهده دارند.

برخلاف سایر بنادر بزرگ عمان، صلاله وابستگی بالایی به کانتینر دارد. از این رو، امکانات انبار بیش از 25 درصد اندازه خود را پوشش می دهد. کل تسهیلات بیش از 765000 متر مربع مساحت دارد.

بندر دقم

بندر دقم بندری جدید و در عین حال بسیار سودآور برای منطقه عمان است. قدمت تاسیس آن به سال 2013 می رسد و دارای امکانات حمل و نقل خشک و حمل بار است. آمار این بندر در سال 2019 درآمدزایی 1 میلیارد دلاری را نشان می دهد. با این حال، حداکثر ارقام آن در محدوده 1.5 میلیارد دلار برآورد می شود. دقم همچنین یکی از بنادر مهم عمان است که در منطقه ویژه اقتصادی فعالیت می کند. رسیدگی و عملیات آن نیز تحت مقررات “سازمان منطقه ویژه اقتصادی دقم” برای توسعه تجارت می باشد. با این حال، حقوق مالکیت این تسهیلات متعلق به دولت عمان است.

بندر دقم علاوه بر عملیات تجاری، یک پایگاه دفاعی است. این کشور با دولت‌های بریتانیا و هند همکاری‌های ویژه‌ای برای تسهیل تردد شرکت‌های حامل آنها دارد.

 

بندر دقم دارای 3 اسکله پیوسته برای جابجایی بار چند منظوره می باشد. با این حال، سایر اسکله ها دو سر هستند و با طراحی جزیره ای دوگانه کار می کنند. خدمات اسکله خشک تاسیسات بیش از 150 اسکله شناور را در یک سال فراهم می کند.

تاسیسات قسمت دارای داک نیز برای تعمیر شناورهای نظامی شرکای استراتژیک عمان موجود است. همچنین شامل اسکله دریایی برای استفاده محلی و بین المللی می شود.

تا این لحظه برای حمل بار به عمان – دقم مسیر دریایی از سمت ایران وجود نداشته است. کالاهایی که قرار است از سمت ایران به این بندر برسند می بایست در صحار ترخیص و زمینی به دقم هدایت شوند.

 

بندر صحار

بندر صحار به عنوان دومین بندر بزرگ عمان از نظر حجم بار واجد شرایط و نزدیک ترین به ایران است. هر ساله، این مرکز بیش از 60 میلیون تن بار با ماهیت های مختلف را جابجا می کند. این ترمینال از سال 2002 با ریشه های توسعه نسبتاً مدرن بوجود آمد. علاوه بر این، این یک سرمایه گذاری مشترک مقامات عمان با بندر روتردام هلند است.  سالانه بیش از 3000 کشتی در هر اندازه در صحار عملیات جابجایی را انجام می دهند. تسهیلات STS همچنین شامل هدایت تاسیسات ذخیره سازی برای کشتی های دریانوردی است.

در حال حاضر، اداره بندر روتردام 50 درصد از سهام عملیاتی و درآمدی را در اختیار دارد. از این رو، سازماندهی اسکله های بار مختلف نشان دهنده طرح های برنامه ریزی آنها است.

10 سال تجربه رویال برای حمل بار به عمان به صورت کانتینری (بویژه بندر صحار)، این اطمینان را به شما می دهد تا کالای شما به بهترین شیوه و امن ترین روش به این کشور ارسال شود. شما میتوانید با ارسال پکینگ لیست و اینویس مراحل حمل بار تا رسیدن به درب انبارتان در مسقط را از کارشناسان ما جویا شوید.

شرکت حمل بار به عمان

می توانید کلیه مراحل صادرات، حمل و نقل و ترخیص کالای خود را در ایران و عمان به شرکت بازرگانی رویال بسپارید. 

در صورتی که کالای شما دارای حساسیت به تخلیه و بارگیری در طول مسیر باشد، ما میتوانیم بدون هیچ گونه تخلیه در مسیر، کالای شما را در ایران تحویل بگیریم و به همان صورت در عمان به شما تحویل دهیم. توجه داشته باشید که تسلط به قوانین گمرکی ایران و عمان برای هر شرکت حمل و نقلی که در این مسیر کار می کند الزامی ست لذا برای اجتناب از هرگونه جریمه و هزینه های مازاد حتما قبل از تصمیم به بارگیری با ما مشورت کنید.

4.6/5 - (11 امتیاز)

8 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.