آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد دلاری قطر در صنعت گردشگری

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد دلاری قطر در صنعت گردشگری

گردشگری قطر | سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد دلاری قطر در صنعت گردشگری

شرکت بازرگانی رویال، با سال ها فعالیت در زمینه حمل تخصصی کالا از کلیه شهرهای ایران به کشور قطر (بندر دوحه)،  به شما عزیزان خدمات حمل و نقل و امور گمرکی را ارائه می دهد.

  

دوحه، پایتخت قطر دارای یکی از پررونق‌ترین بازارهای هتلداری و پذیرایی در جهان است. این کشور حاشیه خلیج فارس به دنبال جذب شش میلیون گردشگر تا سال ۲۰۳۰ میلادی است. در این مقاله با رئیس یکی از بزرگترین شرکت‌های هتلداری جهان گفتگو شده است. سباستین بازین، مدیرعامل آکور از چشم‌انداز پیش روی این بخش خواهد گفت.

بخش پذیرایی و هتلداری قطر طی سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است. سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیارد دلاری در زیرساخت‌ها از زمان اعطای میزبانی جام جهانی در سال ۲۰۱۰ به این صنعت رونق زیادی بخشید. موقعیت جغرافیایی قطر نیز به هتلداری در این کشور کمک کرده است. بنا به آخرین آمار دولتی فاصله ۸۰ درصد از جمعیت جهان با قطر یک پرواز شش ساعته یا کمتر است. رقمی که برای قطر نویدبخش است زیرا این کشور امیدوار است تا سال ۲۰۳۰ بتواند شش میلیون گردشگر را جذب مکان‌هایی مثل شهر لوسیل کند.

بیش از ۱۵۰ هتل جدید برای جام جهانی فوتبال در قطر احداث شد. انتظار می‌رود همه این زیرساخت‌ها طی سال‌های آینده نیز میزبان گردشگران باشند. یکی از این هتل‌های جدید «پولمن دوحه وست بی» نام دارد. صاحب این هتل شرکت فرانسوی آکور است. این هتل با ۴۶۰ اتاق و سوئیت تابستان افتتاح می شود.

صنعت پذیرایی و هتلداری شاهد رشد تقاضا و بازگشت به سطحی به اندازه پیش از همه‌گیری کرونا شده است. آکور به دنبال منتفع شدن از این فرصت است. 

نظر مدیرعامل هتل بزرگ آکور در دوحه

با سباستین بازین، مدیرعامل آکور گفتگو شد و از او پرسش شد برنامه شرکت او در این زمینه چیست. سباستین بازین می‌گوید: «آکور روزانه هتل های خود را در سطح جهان توسعه می دهد و این روند ادامه خواهد داشت. هدف ما افزایش سهم‌مان از بازار است. آکور بزرگترین شرکت هتلداری در خارج از آمریکا و چین است و من می‌خواهم این جایگاه حفظ شود. در نتیجه باید با برنامه پیش برویم و از کسانی که برای ما کار می‌کنند حمایت کنیم. در عین حال اطمینان پیدا کنیم که برای دوره‌های دشوارتر آماده هستیم.»

هتل کارلتون دوحه

یکی دیگر از هتل‌های قطر که میزبان مهمانان مهمی خواهد بود ریتز کارلتون در دوحه است. این هتل لوکس ۳۷۴ اتاق و سوئیت دارد و طی ۲۰ سال گذشته میزبان گردشگران بوده است. اما اداره چنین هتل معتبری به چه معناست؟ 

یورونیوز فرصت یافت تا دسترسی ویژه به داخل این هتل لوکس که جوایزی نیز کسب کرده داشته باشد. جایی که مهمانان خاص این هتل حس می کنند به اندازه خانه خود راحت هستند. تاثیر هتل ریتز کارلتون دوحه در نگاه اول ژرف و بادوام است. با این وجود گروهی از کارکنان هتل و بخش خدمات این هتل را مانند یک ماشین کارا اداره می‌کنند اما پذیرایی در آن جنبه رباتیک ندارد.

کارلو جواکیا، مدیر هتل ریتز کارلتون در دوحه

در برند ما همه چیز به داد و ستد بر نمی‌گردد. ما به دنبال برقراری ارتباط واقعی هستیم تا مهمان‌ها حس کنند از لحظه‌ای که وارد می‌شوند تا وقتی می‌روند کسی را دارند. یعنی کسی هست که حرف آنها را بشنود و از او کمک بخواهند تا حس راحتی داشته باشند

پاندمی کرونا باعث شد تا بخش هتلداری و پذیرایی در جهان از ۱۳۰ میلیارد دلار درآمد محروم شود. اما حالا سطح تقاضا در هتل‌های ریتز از همیشه بیشتر شده است و این مساله فراتر از برگزاری جام جهانی است. کارلو و همکارانش پیش‌بینی می‌کنند که روزهای شلوغ‌تری پیش رو داشته باشند.

او می‌گوید: «نسبت به رویدادهای پیش‌رو که میزبانش هستیم خوش‌بینیم و مطمئنا هتل ما یکی از هتل‌های اصلی و محبوب است.» پس از دورانی دشوار برای صنعت هتلداری و پذیرایی حالا روسای هتل‌ها در سراسر جهان دریافته‌اند که کار آنها و هنر خرسند کردن مهمانان هیچ‌گاه تا این حد مهم نبوده است. گردشگری قطر  

 

 شهر لوسیل اکنون میزبان هتل‌های لوکس، مرکز خرید یک میلیون متر مربعی، مسابقه فرمول یک و ورزشگاهی است که فینال جام جهانی در آن برگزار شد. در همین راستا با دکتر جرمایا کتنر، مشاور ارشد مرکز «اینسترات» در قطر گفتگو و از او درباره بخش گردشگری و چشم‌انداز آن در سال‌های آینده پرسش شد.

جرمایا کتنر، مشاور ارشد مرکز «اینسترات» در قطر

توسعه قطر براساس راهبرد تبدیل این کشور به مرکز فرهنگی و مقصد گردشگری صورت می‌گیرد. به گفته واحد اطلاعات اکونومیک اقتصاد قطر در سال ۲۰۲۲ رشد ۵.۵ درصدی را تجربه کرد.

جرمایا کتنرمی‌گوید : «نباید فراموش کنیم که جام جهانی تنها نقطه‌ای در تاریخ طولانی قطر به عنوان مرکزی برای ورزش، رویدادهای بزرگ و انواع فعالیت های فرهنگی است. همه اینها باعث شده است تا قطر مقصد جذاب گردشگری باشد. توسعه قطر براساس راهبرد تبدیل این کشور به مرکز فرهنگی و مقصد گردشگری صورت می‌گیرد. این خیره‌کننده است به ویژه با توجه به ارقام رو به پایین در دیگر مناطق جهان! یک روزنامه آلمانی اخیرا همزمان با سفر صدراعظم این کشور به دوحه نوشت که هرکسی قطر را نادیده بگیرد بازنده خواهد بود. به نظرم تحلیل آنها درست است.»

به نظر می‌رسد که امید بعد از دوره‌ای دشوار بار دیگر به بخش هتلداری بازگشته است و این بخش اکنون رشد را تجربه می‌کند. شرکت‌ها روزهای پرکاری را سپری می‌کنند. با این حال شرایط نامعلوم اقتصادی در پیش است هرچند بخش هتلداری مقاوم با کارکنان پرانرژی، مبتکر و بلندپرواز خود مسیر صحیح را در پیش گرفته است. گردشگری قطر  گردشگری قطر  گردشگری قطر  گردشگری قطر 

 

Rate this post
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.