آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

شرکت حمل و نقل به بحرین | کانتینر به بحرین

شرکت حمل و نقل به بحرین | کانتینر به بحرین

شرکت حمل و نقل به بحرین | کانتینر به بحرین

شرکت بازرگانی رویال، با 10 سال فعالیت در زمینه حمل تخصصی کالا به بندر منامه (بحرین)، امکان ارسال انواع کالا، در کانتینرهای بیست فوت و چهل فوت و یخچال دار از هرنقطه از ایران به سمت بحرین را دارد. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت کانتینر و امور گمرکی با کارشناسان رویال تماس بگیرید. 

رویال می تواند با ارسال کانتینر از دپوی تهران یا بندرعباس به محل انبار شما در هرکجای ایران، صفر تا صد مراحل حمل و نقل و ترخیص کالا را تا بندر منامه بحرین انجام دهد. به علاوه برای حداقل رساندن ریسک حمل و نقل، این شرکت از درب انبارتان در ایران تا مقصد بحرین کالای شما را تحت پوشش بیمه بین المللی قرار می دهد.

حمل دریایی به بحرین از مسیر بندرعباس

باتوجه به اینکه خط مستقیم کانتینری از بندرعباس به سمت بندر منامه وجود ندارد. پس از تحویل اسناد صادراتی در بندرعباس به خط کشتیرانی، کشتی حامل کانتینر به سمت جبل علی حرکت می کند. با رسیدن به بندرجبل علی، وسیله حمل، یعنی کشتی تعویض می شود (اصطلاحا به آن ترانشیپ می گویند) و پس از آن به سمت منامه حرکت می کند.  مزیت این روش این است که دیگر نیازی به انجام عملیات کراس استاف در جبل علی نخواهیم داشت لذا در هزینه های حمل و نقل به بحرین تا حد زیادی صرفه جویی می شود.

مدت زمان حمل و نقل به بحرین از لحظه خروج کشتی از بندرعباس، 10 روز برآورد می شود و تنها دلیل طولانی شدن زمان حمل، تعویض کشتی در جبل علی می باشد. ضمنا این امکان وجود دارد که سوئیچ بارنامه در جبل علی برای شما صادر گردد.

بارنامه سوئیچ در واقع بارنامه ای است که می تواند جایگزین بارنامه اول شود. این کار توسط شرکت های حمل و نقل در ازاء دریافت مبلغی (معمولا 250 دلار) انجام می شود. دلیل استفاده از بارنامه سوئیچ  (Switch BL) ممکن است متفاوت باشد که در اینجا به چند مورد از آن اشاره کرده ایم – با در نظر داشتن یکی از شرایط می توان از بارنامه سوئیچ استفاده نمود:  

با توجه به تحریم هایی گریبان صادرکنندگان را گرفته است، بارنامه سوئیچ یکی از راه حل هایی ست که استفاده از آن برای داشتن تجارتی موفق استفاده می شود. در این روش دیگر مشخص نیست که خریدار کالا را از شرکت های ایرانی خریداری کرده است لذا خریدار بحرینی نیز با فراغ بال بیشتری می تواند تجارت خود با صادرکنندگان ایرانی را توسعه دهد. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید، صدور یک اینویس جدید است که در کنار بارنامه سوئیچ باید انجام شود. به این صورت که شیپر دوم و خریدار باید در سند لحاظ شوند و یک بارنامه جدید صادر شود.

مراحل حمل و نقل به بحرین

دقت داشته باشید که قبل از شروع بارگیری در ایران، از لزوم به همراه داشتن مجوز واردات به بحرین اطمینان کسب کنید. چرا که ممکن است باعث تحمیل هزینه های دموراژ و یا حتی مرجوع شدن کانتینر به ایران شود. برای حمل و نقل به بحرین (بندر منامه) مراحل زیر می بایست طی شود:

نکات مهم در بحثِ ترخیص در گمرک بحرین

انجام فعالیت های گمرکی در هرکشوری از جمله بحرین با توصیف دقیق کالایی که حمل می کنید شروع می شود. این امر از طریق یک کد کالایی استاندارد شده بین‌المللی، با نام اچ اس کد، حاصل می‌شود، که تضمین می‌کند که عوارض و مالیات‌های صحیح توسط گمرک اعمال شود.  توجه داشته باشید که کدهای HS از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که محصولات را به درستی برای کشورهای صادراتی و وارداتی طبقه بندی می کنید.

جدول زیر عوارض واردات به بحرین برای کالاهای مختلف را نشان می دهد:

 اکثر کالاهای معامله شده تحت FTA و همچنین 426 کالای فهرست شده (عمدتاً محصولات غذایی و پزشکی) برای تجارت درون کشورهای شورای همکاری خلیج فارس معافیت گمرکی
 سایر کالاها (بجز تنباکو و مشروبات الکلی) 5% عوارض گمرکی
 محصولات تنباکو100% عوارض گمرکی 
 مشروبات الکلی125% عوارض گمرکی 

برای تشویق سرمایه گذاری مستقیم خارجی، دولت بحرین برای واردات مواد خام یا کالاهای نیمه ساخته عوارضی وضع نمی کند، مشروط بر اینکه محصولات نهایی مونتاژ شده با استفاده از این نهاده ها به خارج از بحرین صادر شود. دولت بحرین همچنین اجازه می دهد اقلامی که برای پروژه های توسعه ای (به استثنای قطعات یدکی) وارد کشور می شوند بدون عوارض گمرکی ترخیص شوند.

برخی از کالاها برای واردات به بحرین، ممکن است مشمول مقررات خاصی از سوی ادارات دولتی باشند و بسته به ماهیت آنها نیاز به مجوز جهت امکان ترخیص داشته باشند – برای مثال محصولات مرتبط با سلامت ممکن است به مجوزهای یک سازمان بهداشتی نیاز داشته باشند. این نکته کلیدی است که قبل از واردات یا صادرات از الزامات خاص برای حمل و نقل و ترخیص آن مطلع باشید.

با اسناد و مدارک مناسب، ترخیص در بحرین می تواند به راحتی انجام شود. فرستنده مدارک لازم را با کارگزار خود به اشتراک می گذارد، که به نوبه خود فرم ترخیص مطابق با آن به اداره گمرک ارسال می شود. اداره گمرک می تواند تصمیم بگیرد که محموله را فورا آزاد کند و یا با بازرسی های بیشتر نیاز به مدارک بیشتری داشته باشد.

بازرسی می تواند به صورت فیزیکی انجام شود یا محدود به اسناد محموله شما باشد، به موجب آن مقامات گمرک سطوح مختلفی از رویه های کنترلی را برای اطمینان از مطابقت صادرات با قوانین و مقررات ملی و بین المللی اعمال می کنند. ممکن است بخواهند کانتینر باز و بازرسی شود. قبل از صادرات با ارائه نمونه اسناد و اطلاعات در مورد ماهیت کالا و موارد استفاده، با کارگزار گمرک خود مشورت کنید. این به کارشناسان گمرک امکان می دهد تا از تاخیر یا جریمه های غیرضروری جلوگیری شود.

شرکت حمل و نقل به بحرین شرکت حمل و نقل به بحرین  شرکت حمل و نقل به بحرین  شرکت حمل و نقل به بحرین  شرکت حمل و نقل به بحرین  شرکت حمل و نقل به بحرین   

4.7/5 - (15 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.