آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

آداب مذاکره با عمانی ها | 2024

آداب مذاکره با عمانی ها | 2024

آداب مذاکره با عمانی ها

تخصص اصلی رویال، حمل انواع کالا از تمامی شهرهای ایران به عمان و (بالعکس) علاوه برانجام کلیه امور ترخیص در گمرکات ایران و عمان من جمله بندر صحار می باشد. برای استعلام قیمت میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. 

به علاوه شما میتوانید با ارسال پکینگ لیست و اینویس خود به ایمیل info@rowyal.com جزئیات جزئیات دقیق تری در رابطه با قوانین گمرک و حمل بار خود به عمان از ما بگیرید.

روابط کاری در عمان

عمانی ها به خاطر مهمان‌ نوازی و بخشندگی زیادشان هم در حوزه¬‌ی اجتماعی و هم شغلی معروف هستند. مردم این کشور با انواع روش و رسوم مختلف از مهمان استقبال می¬‌کنند که مهم‌ ترینشان سرو قهوه است. مهمان‌ نوازی عمانی از نزدیک به تمایل عمانی‌¬ها برای ایجاد اعتماد و روابط با مردم قبل از انجام کسب‌ وکار ارتباط دارد. 

هنگام ورود به جلسه، معرفی کلی با دست دادن آغاز می‌ شود. باید به طور انفرادی با هر یک از شرکای عمانی‌تان احوال پرسی کنید. اگر قصد دارید کارت تجاری خود را به شریک عمانی تان بدهید حتما اطلاعات کار به زبان انگلیسی و عربی نوشته شده باشد. اگر قصد دارید یک عمانی را مورد انتقاد قرار دهید هیچوقت این کار را در جمع انجام ندهید. در روابط کاری تان با عمانی‌ ها مهم است که این نکته را به یاد داشته باشید و از هر آنچه که ممکن است باعث توهین به انها بشود یا وجهه‌ ی آنها را در مقابل دیگران خراب بکند، دوری کنید.

برای تقویت روابط تجاری خود، با عمانی ها بیشتر وقت بگذرانید تا شرکای تجاری عمانی تان را در سطح شخصی بشناسید تا بتوانید دوستی خودتان را گسترش داده و برای معاملات تجاری در وضعیت اولویت قرار بگیرید چرا که عمانی ها اگر شناخت بهتری از شما داشته باشند بیشتر به شما اعتماد میکنند. 

در قالب بخشی از فرایند رابطه سازی، مهمانان اغلب دعوت می¬‌شوند تا در مهمانی ها شرکت کنند یا فقط وعده ی غذایی را با هم صرف بکنند. قبول این دعوت‌¬ها به تقویت روابط شما با شرکای عمانی  تان کمک زیادی می کند.

آداب کسب‌ وکار عمانی (بایدها و نبایدها)

حتما شرکای عمانی خودتان را با عناوین مناسب دکتر، شیخ (رئیس)، مهندس، استاد و نام کوچکشون  خطاب قرار بدیند. اگر از این مورد اطمینان ندارید، بهتراست نام و شکل صحیح خطاب کسانی رو که با انها کار می‌ کنید از قبل آماه داشته باشید. واژه‌ی “بن” یا “ابن” پسر و “بنت” دختر اغلب در نام افراد وجود دارد و به عنوان نشانگر مهم ریشه های خانوادگی عمل می کند. لطفا به هرکسی شیخ نگویید.

سعی کنید هنگام صحبت، با حفظ ارتباط چشمی قوی، احترام خودتان را به شرکای عمانی نشان دهید. این ارتباط چشمی همچنین به تقویت اعتماد و درک متقابل طرفین کمک بسیار زیادی می کند. به استانداردهای محلی مانند فروتنی وفادار بمونید و به‌ طور متناسب و آراسته لباس بپوشید.

آداب مذاکره با عمانی ها | مذاکره در جلسه خارجی | مذاکره با اعراب

بیشتر مردان عمانی ردای تمام قد سنتی سفید می‌ پوشند اما انتظار می رود مردان خارجی پوشش رسمی مثل کت و شلوار به تن کنند. از زنان انتظار می رود تا پوششی عفیف داشته باشند و از هر گونه جواهرات یا تزیینات متظاهرانه دوری کنند. آرایش باید در تابستان با توجه به درجه حرارت بسیار بالا معمولی باشد اما حفظ عفت و نجابت دربین عمانی ها همیشه ضروری است.

بین خودتان و شریک عمانی  تان فاصله ی کم یا نزدیکی را حفظ کنید. فاصله ی بین دو فرد در عمان نسبت به اکثر کشورهای غربی نزدیک تراست. این فاصله احترام به طرف مقابل را نشان می‌ دهد و تا حد زیادی به تقویت روابط تجاری کمک می¬‌کند.

جلسات تجاری تان را در وقت نماز یا تعطیلات اصلی اسلامی مثل رمضان یا عید برنامه‌ ریزی نکنید. این تعطیلات برای اکثریت عمانی ها که مسلمان هستند، بسیار حائز اهمیت است. کسب ‌و کارها معمولا در طول این روزها تعطیل می شوند چرا که این اوقات زمانی برای تامل و جشن محسوب می شود.

در جمع با صدای بلند یا خیلی سر زنده ظاهر نشوید چرا که این رفتار گستاخانه و مبتذل در نظر گرفته می¬‌شود. حفظ عنصر افتادگی، فروتنی و نشان دادن رفتار محافظه ‌ کارانه در تمام اوقات مهم است.

هنگام مذاکرات تجاری با شرکای عمانی خود عجله نکنید. ارتباطات و معاملات تجاری نسبت به اکثر کشورهای غربی زمان بیشتری می برد. بنابراین، صبر و انعطاف پذیری برای تعاملات موفق تجاری در عمان کلیدی هستند.

به گفته‌ ی اسلام، دست چپ، ناپاک و برای نظافت شخصی در نظر گرفته می‌ شود. در روابط تجاری تان به این نکته توجه داشته باشید که عمانی ها به طور سنتی برای تمام کارکردهای عمومی از جمله دست دادن، خوردن، آشامیدن و دادن اشیا به فرد دیگر از دست راست استفاده می‌ کنند. 

در عمان رد پیشنهاد قهوه بی‌ ادبانه تلقی می شود. قبول کردن پیشنهاد دو فنجان قهوه ی اول مودبانه است اما اگر به اندازه ی کافی قهوه خوردید، می‌ توانید با تکان دادن فنجانتان مودبانه این درخواست را رد کنید. آداب مذاکره با عمانی ها آداب مذاکره با عمانی ها آداب مذاکره با عمانی ها آداب مذاکره با عمانی ها

 

4.8/5 - (6 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.