آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

آموزش بازرگانی | اطلاعات جامع درباره بسته بندی صادراتی

آموزش بازرگانی | اطلاعات جامع درباره بسته بندی صادراتی

آموزش بازرگانی | اطلاعات جامع درباره بسته بندی صادراتی 2023

دوره آموزش بازرگانی (فشرده)

این دوره مناسب چه کسانی است؟ اگر قصد ورود به بازار کار به عنوان کارشناس بازرگانی دارید – اگر قصد شروع تجارت دارید اما پایه بازرگانی، نحوه خرید و بازاریابی خارجی، نکات کلیدی و حیاتی، اصطلاحاتی که یک تاجر در طول مسیر کسب و کار خود به طور صد در صد با آن سروکار دارد را نمی دانید، این دوره ویژه شماست. به طور فشرده محتوای مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09171199398 تماس بگیرید.

در ادامه نکات بسیار کلیدی در رابطه با بسته بندی صادراتی در اختیارتان قرارداده ایم.

بسته بندی صادراتی باعث می شود کالاهای شما دست نخورده و بدون آسیب به خریدار خارجی برسد. بسته بندی صادراتی اغلب به عنوان بسته بندی حمل و نقل نیز شناخته می شود.

سه روش بسته بندی در دنیای فروش و تجارت:

بسته بندی فروش: لایه اولیه بسته بندی که در اطراف کالای شماست. دراین روش کالا به همان شکل به دست مصرف کننده نهایی می رسد. به عنوان مثال بطری هایی که در آن نوشیدنی ها وجود دارد، یا جعبه هایی که بسیاری از اقلام الکترونیکی در آن فروخته می شوند.

بسته بندی بیرونی: یک لایه میانی بسته بندی است که معمولاً حاوی چندین بسته است. به عنوان مثال جعبه‌ای حاوی چند قلم کالا که به عنوان لوازم نمایشی تبلیغات یا برای خرده‌فروشی عمل می‌کند و می‌تواند مستقیماً در قفسه مغازه قرار گیرد.

بسته بندی حمل و نقل: یا به عبارتی بسته بندی صادرات، خارجی ترین لایه بسته بندی است و برای محافظت از کالاهای شما در حین حمل و نقل طراحی شده است. نمونه هایی از بسته بندی صادراتی شامل جعبه یا جعبه های چوبی، درام های فلزی و بسته بندی پلاستیکی است. 

این سه لایه بسته بندی مانند یک عروسک روسی کار می کنند – هر نوع بسته بندی با شرایط خاص خود کامل است، اما در لایه دیگری از بسته بندی قرار دارد.

روش های بسته بندی صادراتی

هنگام انتخاب نحوه بسته بندی کالاها برای صادرات، گزینه های بسیار متنوعی دارید که معمولاً از موادی مانند چوب، کاغذ، فلز، پلاستیک و منسوجات استفاده می شود.

انواع اصلی بسته بندی صادراتی عبارتند از:

لووز یا بدون بسته بندی – یک گزینه رایج برای اقلام بزرگ مانند وسایل نقلیه سنگین. در این مورد، اطمینان از اینکه آنها به طور ایمن قرار می گیرند مهمتر از افزودن یک لایه بسته بندی محافظ است.

جعبه – یکی از رایج ترین گزینه هاست. در این مورد اغلب کالاها روی پالت ها چیده می شوند و برای پایداری بیشتر دور پالت بسته بندی می شوند. 

درام یا بشکه – معمولاً برای حمل مایعات و پودرها یا کالاهایی که باید خشک نگه داشته شوند استفاده می شود.

پالت – اجازه می دهد تا واحدهای بسته بندی کوچکتر مانند جعبه ها و کارتن ها با هم گروه بندی شوند. این روش امکان حمل و نقل مکانیکی آسان را فراهم می کنند (بوسیله لیفتراک ها)، که فرآیند بارگیری، تخلیه و انبارداری را آسان می کند.

آموزش بازرگانی | اطلاعات جامع درباره بسته بندی صادراتی 2023 | آموزش تجارت | شرکت بازرگانی
تصویر پالت چوبی برای حمل و نقل و جابجایی بار صادراتی

مرحله بعد از بسته بندی صادراتی

هنگامی که تصمیم گرفتید به چه نوع بسته بندی نیاز دارید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

اطلاعات و برچسب‌گذاری – اطلاعات خاصی باید به وضوح روی بسته‌های صادراتی شما علامت‌گذاری شوند.

قوانین در بازارهای صادراتی شما – بررسی کنید که محموله های شما با مقررات محلی مطابقت دارند. علائم خاصی ممکن است مورد نیاز باشد و در برخی کشورها مواد بسته بندی خاصی مانند پر کردن کاه ممنوع است.

ایمن سازی بار – حتی بسته بندی های مناسب، دارای آستانه تحملی برای ارتعاشاتی است که قبل از فرو ریختن می تواند داشته باشد. مطمئن شوید که بسته بندی شما می تواند در کانتینر و/یا وسیله نقلیه مورد استفاده محکم شود.

محدودیت‌های بسته‌بندی چوبی – برخی از کشورها نیاز دارند که بسته‌بندی چوب علامت‌گذاری شده و همراه با گواهی بسته‌بندی چوب (به اصطلاح فیومیگیشن) باشد. در بسیاری از موارد، بررسی اینکه بسته بندی چوبی شما مطابق با استاندارد ISPM 15 است کافی است.

ضایعات بسته بندی – شما وظیفه قانونی دارید که وزن و حجم بسته بندی مورد استفاده خود را به حداقل برسانید. در بسیاری از بازارهای صادراتی، قوانین سختگیرانه تری در مورد زباله های بسته بندی و جمع آوری وجود دارد، مانند “سیستم نقطه سبز” در آلمان.

کالاهای خطرناک – هرگونه صادرات کالاهای خطرناک باید به طور ایمن بسته بندی شده و به وضوح علامت و برچسب گذاری شود. قوانین پکیجینگ این کالاها به نوع حمل و نقلی که استفاده می کنید کمی متفاوت است.

(دو نکته بسیار مهم)

بیمه – اگر نشان داده شود که کالای شما به دلیل بسته بندی نامناسب آسیب دیده است، پوشش بیمه حمل و نقل شما ممکن است تحت آن رد شود.

قراردادها – برای جلوگیری از اختلاف در صورت آسیب دیدن کالا در حین حمل و نقل، مشخصات بسته بندی را در قراردادهای خود با خریداران در نظر بگیرید.

برای صادرات چه مواردی را روی بسته خود علامت گذاری کنیم؟

اطلاعات مورد نیاز را می توان مستقیماً روی بسته ها علامت گذاری کرد یا می توانید از برچسب ها استفاده کنید که اغلب خواناتر هستند. اطمینان حاصل کنید که مارک ها یا برچسب ها بادوام و مقاوم در برابر آب هستند. هر بسته در کل محموله شما باید به وضوح قابل شناسایی باشد. اطمینان حاصل کنید که جزئیات زیر قید شده است:

دستورالعمل های رسیدگی بسته بندی صادراتی

مجموعه ای از نمادهای بین المللی معروف، برای نشان دادن نحوه رسیدگی حمل کنندگان محموله روی بسته ها استفاده می شود، به عنوان مثال:

تصویر یک لیوان شراب نشان دهنده کالاهای شکننده است

مجموعه ای از موهای متقاطع در دو طرف مرکز ثقل را نشان می دهد

این نمادها در استاندارد ISO 780 موجود است. نمونه هایی از نمادهای جابجایی را در زیر ببینید

شکستنی، با دقت جابجا کنید

از قلاب استفاده نکنید

دور از گرما (تابش خورشیدی) نگهداری شود

خشک نگه دارید

محدودیت انباشته شدن

دستگاه حساس به الکترواستاتیک

امیدواریم که این مقاله برای شما سودمند بوده باشد. شما می توانید مقالات بیشتر در رابطه با آموزش بازرگانی را در منوی “آموزش” مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

4.8/5 - (5 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.