آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

حمل و نقل دریایی | حمل دریایی به عمان | رویال

حمل دریایی به عمان

حمل و نقل دریایی

استفاده از کشتی برای حمل کالا، محبوب ترین روش جابجایی محموله ها بین کشورهاست و میزان بسیار زیادی از تجارت دنیا به این روش حمل و نقل وابسته می باشد. کالاهایی که از این روش جابجا می شوند، تناژ بسیار بالایی دارند. دلیل آن این است که عموما استفاده از این روش بویژه برای حجم بالای کالا به صرفه تر است.
باید در نظر گرفت که در این شیوه زمان زیادی برای رسیدن به کشور مقصد باید در نظر گرفت و از سوی دیگر عدم دسترسی به آب های آزاد در برخی مقاصد این نوع از حمل را ناممکن می کند.

 

انواع روش های حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی به روش کراس استافینگ 

منظور از این روش انتقال کالا از یک کشتی به کشتی دیگر و البته تخلیه کانتینر و انجام صادرات مجدد می باشد. از کراس استاف در شرایط تحریم به ویژه وضعیت کشور ما بسیار استفاده می شود که معمولا این عملیات در بندر جبل علی صورت می گیرد. دلیل دومی که از این روش استفاده می شود این است که معمولا کشتی های بزرگ به بنادری که میزبانی آن ها را ندارند(نمی توانند پهلو بگیرند) وارد نمی شوند، کشتی در یک بندر نزدیک پهلو میگیرد و کالاهای مورد نظر به کشتی های کوچک تخلیه و آنها راهی بندر شده و کالاها را تخلیه می کنند. عیب این روش این است که ممکن است حین عملیات تخلیه و بارگیری خطراتی در حین جابجایی کالاها صورت پذیرد و موجب خسارت شود. 

حمل و نقل دریایی به روش حمل ترانسشیپ 

ترانسشیپ یعنی حمل محموله (کانتینرها) به یک بندر واسط. در صورتی که بارگیری مستقیم کالا از بندر مبدا به بندر مقصد امکانپذیر نباشد از ترانسشیپ استفاده می شود. “اصلاحا در مسیر های ایندایرکت یا غیرمستقیم” در نظر بگیرید که کانتینر با کشتی وارد بندر جبل علی می شود و سپس به کشتی یا هواپیما دیگر منتقل می شود و روانه مقصد نهایی (کشور ثالث) می شود. 

حمل و نقل دریایی به روش حمل چارترینگ  

کالاهای حجم بالا مثلا 5000 تن سیمان یا گچ را در نظر بگیرید یا کالایی که بسته بندی خاصی ندارد. در این روش می بایست کشتی حامل آن به صورت چارتر یعنی به طور کامل اجاره شود و در اختیار صاحب کالا قرار گیرد.

 

برای استعلام انواع کانتینر با نرخ رقابتی به کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه خلیج فارس با ما تماس بگیرید یا در واتساپ به ما پیام دهید.

دانش و تجربه

مزیت رقابتی

ایمن و مطمئن

در سریع ترین زمان ممکن

حمل دریایی به کشور عمان

شرکت بازرگانی رویال کالای شما را به صورت door to door به مشتری شما در کشور عمان تحویل می دهد. اما door to door به چه معناست؟

اصطلاح door to door یا درب به درب یعنی شرکت ارائه‌دهنده خدمات بازرگانی و یا حمل و نقل، کالای شما را از درب کارخانه در کشور مبدا تحویل می گیرد و با قبول مسئولیت حمل زمینی، امورگمرکی و کارت بازرگانی، حمل دریایی و ترخیص، کالای شما را به انبار کشور مقصد می رساند. این یعنی صاحب کالا، درگیر هیچ کدام از مراحل حمل و نقل کالای صادراتی خود نخواهد شد.

استعلام قیمت حمل دریایی بار

میخواهید قیمت CIF به مشتری خود اعلام کنید، پس نیاز به هزینه های حمل و نقل دریایی دارید. قیمت حمل به عوامل متعددی بستگی دارد حجم، وزن، اندازه، نوع کشتی حمل کننده بار،نوع کانتینر(20 یا 40 فوت)، گروپاژ بودن، چارترینگ و… که می توانند در استعلام قیمت حمل تاثیر گذارند.

پس قبل از تماس با رویال اطلاعات کامل بار خود را داشته باشید بهتر است پکینگ لیست و اینویس کالای خود را در این مرحله تهیه کنید. جهت استعلام قیمت حمل بارتان به ویژه به کشورهای حوزه خلیج فارس  شامل عمان و قطر با کارشناسان رویال تماس بگیرید.

از هر شهری از ایران به عمان ارسال می کنیم (و بالعکس)

 

قدم اول: از ما رایگان مشاوره بگیرید. اگر کالای شما نیاز به مجوزات خاصی داشته باشد و یا نداشته باشد به شما اعلام می کنیم. 

 

قدم دوم: لیست دقیق کالا و فاکتور آن را تهیه کنید. شما به عنوان صاحب اصلی کالا باید از تعداد بسته ها، وزن و ابعاد کالای خود مطلع باشید.

قدم سوم: استعلام قیمت. ما با بررسی پکینگ لیست و اینویس شما بهترین نرخ ارسال بار از ایران به درب انبار مشتری شما در عمان خواهیم داد.

 

قدم چهارم: هماهنگی ساعت و تاریخ بارگیری. در روز تعیین شده می بایست لوازم و نیروی کار جهت بارگیری محموله به داخل کانتینر را آماده کنید.

 

قدم پنجم: از این مرحله به بعد کلیه عملیات حمل زمینی، تشریفات گمرکی و بندری، حمل دریایی، ترخیص در کشور عمان و تحویل درب انبار شما به عهده ما خواهد بود.

حمل بار به عمان | ترخیص در عمان

بندر صحار یا فرودگاه بین المللی مسقط ترخیص می کنیم و هر نقطه از عمان به شما تحویل می دهیم

اگر ارسال کالای خود به کشور عمان را به صورت door to door به ما سپرده اید که تهیه مدارک مورد نیاز جهت ترخیص به عهده خودمان می باشد. اما اگر فقط ترخیص کالای خود در عمان را به ما می سپارید می بایست این مدارک را به ما تحویل دهید تا محموله شما بدون فوت وقت ترخیص و به شما تحویل گردد: بارنامه، پکینگ لیست، اینویس، گواهی مبدا و در صورت نیاز پکینگ لیست و اینویس.

camel

تحویل هر نقطه از عمان

حمل دریایی تا بندر صحار

کلیه عملیات ترخیص

حمل زمینی تا محل تخلیه

نکته مهم 

از سال 2019 که پرداخت VAT در عمان به اجرا درآمد، شما ملزم به پرداخت 5 درصد مالیات ارزش افزوده علاوه و 5 درصد عوارض واردات به عمان خواهید بود، پس روی هم رفته 10 درصد ارزش بار را به عنوان مالیات در هزینه های خود در نظر بگیرید.

 

مدت زمان حمل کالا به عمان چقدر است؟  به طور کلی ما دو سرویس مستقیم و غیر مستقیم برای ارسال کانتینرها به عمان داریم، در روش مستقیم یک روز بعد از حرکت کشتی از بندرعباس محموله ها به بندر صحار عمان می رسد. اما در این روش حمل، کشتی به طور منظم حرکت نمی کند و گاها شاید از یک تا دو هفته معطل بمانند. در روش غیر مستقیم مدت زمان حمل از 10 الی 14 روز برآورد می شود. در روش های فله بر (بارگیری محموله ها روی لندیکرافت) مدت زمان حمل کالا به عمان یک الی دو روز می باشد.