آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

حمل و نقل زمینی | رویال

حمل و نقل زمینی

یکی از روش های قدیمیِ حمل کالا در داخل کشور یا از کشوری به کشور دیگر حمل و نقل زمینی است. که از نظر سرعت جابجایی از روش حمل هوایی کند تر اما از نظر هزینه حمل به نسبت به هواپیما ارزان تر است. در این روش به طور میانگین ۳ تا ۱۰ روز زمان لازم است تا بار به مقصد برسد.

 

حمل و نقل زمینی از چه طریقی انجام میشود؟

همانطور که گفتیم، کهن ترین روش برای ارسال محمولات تجاری به خارج از مرزهای یک کشور ، روش زمینی می باشد. در این روش حمل بار از مسیر های جاده ای و ریلی انجام می­گیرد. یعنی با روش جاده ای محموله­ ها بوسیله کامیون ها، تریلی های تزانزیتی و… از محل بارگیری به مقصد منتقل می­شوند.

حمل و نقل زمینی روشی مناسب برای صادرات کالا به کشورهای اروپایی

از آنجا که مسیر کشتیرانی مستقیمی معمولا از بندرعباس (ایران) به مقصد کشورهای اروپایی به دلیل تحریم ها وجود ندارد، و صادرکنندگان مجبور به صرف هزینه های بالا برای انجام صادرات مجدد در جبل علی (امارات) می شوند، لذا استفاده از این روش صدور کالا به کشورهای اروپایی منطقی تر بنظر می رسد و مدت زمان بسیار کمتری نیز نسبت به روش دریایی خواهد داشت.

در ادامه به بررسی مزایای و معایب حمل‌ونقل جاده‌ای می‌پردازیم.

بدون تخلیه بار تا مقصد

آسیب پذیری کمتر هنگام جابجایی

سریعتر از روش حمل دریایی

مناسب برای جابجایی بیشتر کالاها

وسایل حمل و نقل زمینی شامل خودرو، کامیون، تریلی ، قطار، اتوبوس و غیره می باشد، که استفاده از نوع وسایل بر حسب عواملی همچون زمان، وزن و نوع کالا و اقلام متغیر است. مثلا وقتی که کالایی دارید که دارای تاریخ انقضا است، از ماشین هایی استفاده می شود که یخچال داشته باشند. روش حمل و نقل زمینی با توجه به مزایایی که دارد، از مهم ترین بخش های حمل و نقل بین المللی کالا است که نقش بسیار مهمی در تجارت بین المللی ایفا می کند.

مزایای حمل و نقل زمینی

معایب حمل و نقل زمینی

بازرگانی رویال که در زمینه حمل و نقل انواع کالا به کشورهای اروپایی فعال است، اقدام به بارگیری کالاهای صادراتی شما به تمام نقاط بین المللی می نماید. این شرکت با فعال کردن ناوگان یکپارچه خود فرایند نقل و انتقال کالا را برای صاحبین محترم کالا آسان کرده است. جهت استعلام حمل کالای خود به صورت زمینی با ما تماس بگیرید.

حمل و نقل زمینی گزینه ای منطقی برای حمل انواع کالای سبک و سنگین است، چون مقرون به صرفه، سریع، قابل اعتماد و تقریبا انعطاف پذیر است. به علاوه ترکینگ(ردیابی) آن آسان است و تحویل های مکرر را در مقایسه با سایر حالت های حمل و نقل ارائه می دهد. همچنین، حمل و نقل زمینی نسبت به تأخیر ها یا سایر مشکلات مانند آب و هوای بد کمتر مستعد است. پس بهتر است بگوییم که حمل و نقل از طریق جاده، ایده آل ترین گزینه برای محموله های حساس به زمان است.