آدرس:

ستارخان، ضلع غربی پل، پلاک455

تلفن تماس:

09171199398

ایمیل:

info@Rowyal.com

حمل بار به عربستان

شرکت بازرگانی رویال، با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه حمل تخصصی کالا از ایران به بنادر دمام و جده عربستان و حمل ترکیبی به پایتخت این کشور، شهر ریاض، به شما عزیزان خدمات حمل به بندر دمام و امور گمرکی (در ایران) را ارائه می دهد. برای استعلام قیمت میتوانید با کارشناسان ما با شماره 09171199398 یا 09178004744 تماس بگیرید.در ادامه نکات مفیدی درباره حمل بار، قوانین گمرکی و پرداخت هزینه های بندری عربستان در اختیارتان قرار داده ایم.

آیا به دنبال گسترش تجارت خود در عربستان هستید؟ نرخ رقابتی برای ارسال بار خود به بندر دمام | جده در عربستان را می خواهید؟ در هر صورت، این صفحه باید تمام سوالات شما را در مورد حمل و نقل به عربستان سعودی از طریق ایران روشن کند.

ارسال بار از بندرعباس به بندر دمام عربستان

دمام دومین بندر پرتردد عربستان سعودی – در کنار جده – و دروازه ورود به استان های شرقی و مرکزی پادشاهی عربستان سعودی است. این بندر که به طور رسمی بندر ملک عبدالعزیز در دمام نامگذاری شده است، بودجه بسیاری را از عربستان سعودی دریافت کرده است که در مجموع بیش از 750 میلیون دلار است. سهم بزرگ این بودجه به توسعه ظرفیت ترمینال بندر اختصاص یافته است.

 بندر دمام به طور معمول حمل و نقل تجهیزات ساختمانی، حمل و نقل تجهیزات سنگین و حمل تریلر را انجام می دهد. رویال یک شرکت حمل و نقل بین المللی با تجربه است و خدمات حمل به بندر دمام از بندرعباس را با کشتی های کانیتنر بَر انجام می دهد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ارسال بار به بندر دمام و اطلاع از قیمت های رقابتی، می توانید در صفحه ارتباط با ما، فرم را پر کنید و یا با شماره های مذکور تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

 

حمل بار به عربستان ارسال بار به عربستان حمل بار به جده و دمام

بندر ملک عبدالعزیزِ دمام مجهز به سیستم بزرگراهی کارآمد است که دمام را به دیگر قطب های اصلی عربستان سعودی و همچنین به کشورهای حاشیه خلیج فارس متصل می کند. همچنین اتصال ریلی آن به بندر خشک ریاض قابل توجه است. کل منطقه بندر مساحتی در حدود 193000000 متر مربع را پوشش می دهد و همچنان به توسعه و رشد ادامه می دهد تا تقاضای فزاینده کشتیرانی بین المللی در این منطقه را برآورده کند.

عربستان سعودی از سیستم توصیف و کدگذاری هماهنگ کالا برای اهداف طبقه بندی تعرفه استفاده می کند. عربستان سعودی موافقت نامه های تجاری مختلفی را امضا کرده است (به ویژه با شورای همکاری خلیج فارس) که به کشورهای عضو اجازه می دهد از عوارض گمرکی معافیت کامل داشته باشند.

حقوق گمرکی در این بندر بر اساس ارزش C.I.F محاسبه می شود. عربستان سعودی به توافقنامه ارزش گذاری گمرکی سازمان تجارت جهانی (ماده هفتم گات) پایبند است که روش های تعیین ارزش گذاری گمرکی را مشخص می کند. واردات مشمول هزینه اضافی گمرکی، هزینه بندری، هزینه خدمات بار و مالیات بازرسی وارداتی است. حمل بار به عربستان ارسال بار به عربستان حمل بار به عربستان ارسال بار به عربستان

حمل بار به عربستان ارسال بار به عربستان دمام

عوارض گمرکی کالاهای وارداتی عربستان

در 12 ژوئن 2022، وزیر دارایی پادشاهی عربستان سعودی و رئیس سازمان زکات، قانونی را برای تصویب افزایش عوارض گمرکی برای طیف وسیعی از محصولات صادر کردند. افزایش عوارض گمرکی به منظور تشویق و حمایت از صنایع ملی و محصولات کشاورزی محلی است. این تصمیم در 12 ژوئن 2022 در روزنامه رسمی منتشر شد و از همان روز لازم الاجرا شد.

عوارض گمرکی جدید بین 6 تا 25 درصد است و بر 99 کد سیستم هماهنگ (HS) که طیف وسیعی از محصولات را پوشش می دهد، تأثیر گذاشته است. شایان ذکر است که این افزایش ها هنوز در محدوده سقف های تعیین شده سازمان تجارت جهانی است.

جزئیات بیشتر را می توانید در وب سایت ام القری مشاهده کنید که از طریق این لینک قابل دسترسی است (در حال حاضر فقط نسخه عربی آن موجود است)

 

مالیات ارزش افزوده کالاهای وارداتی عربستان

 در جولای 2020، دولت عربستان سعودی نرخ مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را از پنج به 15 درصد افزایش داد. عربستان سعودی همچنین همگام با همسایگان خود در شورای همکاری خلیج فارس، مالیات غیر مستقیم بر سیگار (با نرخ 100 درصد)، نوشابه‌های گازدار (با نرخ 50 درصد) و نوشیدنی‌های انرژی‌زا (با نرخ 100 درصد) اعمال کرد.

هنگام واردات کالاهای بالاتر از آستانه مالیاتی 266 دلاری به عربستان سعودی، باید مالیات بر ارزش افزوده 15 درصدی بپردازید. حقوق گمرکی نیز برای واردات کالاها باید پرداخت کنید. در نظر بگیرید پوشاک شخصی و اقلام استفاده شخصی شامل واردات رایگان است.

 

سازمان استاندارد و کیفیت عربستان (SASO) مرجع نظارتی است که کیفیت کالاهای وارداتی به عربستان سعودی را کنترل می‌کند. برای اطمینان از مطابقت تمام کالاهای وارداتی با استانداردهای عربستان، گواهی انطباق لازم است. 

تامین کنندگانی که به دنبال صادرات محصولات به عربستان سعودی هستند، ملزم به انجام این کار از طریق برنامه ایمنی محصولات Saleem عربستان سعودی هستند که یک پورتال الکترونیکی که برای ثبت محصولات با اسناد حمل و نقل مورد نیاز می باشد.  ورود به بخش های اصلی پورتال فقط برای واردکنندگان، نهادهای صدور گواهینامه تایید شده و مقامات گمرک عربستان امکان پذیر است. فرآیند کار با Saleem می‌تواند پیچیده باشد و در صورت تکمیل نادرست می‌تواند منجر به هزینه‌های غیرضروری شود. 

 

اقلام ممنوعه وارداتی عربستان

 هنگام حمل و نقل به عربستان سعودی مقامات گمرک این کشور در مورد اینکه چه اقلامی را می توان و نمی توان به این کشور وارد کرد کاملاً سختگیر است. بنابراین، باید در مورد اینکه آیا کالای شما می تواند به طور قانونی وارد کشور شود، آگاه باشید. 

در اینجا لیستی از اقلامی است که تحت هیچ شرایطی مجاز به ورود به کشور نیستند:

حمل بار به عربستان ارسال بار به عربستان دمام

به غیر از این کالاها، عربستان همچنین فهرستی از اقلام دارایِ محدودیتِ واردات مانند دانه های کشاورزی، حیوانات زنده، کتاب و نوارهای مذهبی، محصولات دارویی، تجهیزات بی سیم و محصولات حاوی الکل دارد. اگر می خواهید هر یک از این کالاهای محدود شده را وارد کنید، باید مجوز ویژه ای از مقامات سعودی بگیرید. بنابراین قبل از ارسال کالاهای نهایی، حتما آخرین مقررات گمرکی عربستان سعودی را بررسی کنید.

 برای اینکه بدانید رویال برای حمل و نقل به عربستان سعودی چه قیمتی پیشنهاد می دهد فرم ارتباط با ما را تکمیل کنید. نرخ‌های دقیق برای مشتریان متفاوت خواهد بود چرا که قیمت به عوامل مختلفی از جمله نوع کالا بسته‌بندی و ارزش کالا (برای محاسبات گمرکی) و … بستگی دارد.